„Tryptyk Niepodległa”

Koncert „Tryptyk Niepodległa” – niecodzienne widowisko opowiadające historię Polski

Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, Wojewoda Podkarpacki oraz Wojewódzki Dom Kultury na tydzień przed 100. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości organizują niezwykły koncert „Tryptyk Niepodległa”.

Widowisko muzyczne odbędzie się 4 listopada 2018 r., o godz. 18.00, w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie.

Zaprezentowane zostaną utwory, które weszły na stałe do kanonów polskiej klasyki, w odświeżonych aranżacjach, przygotowanych przez producentów muzycznych przedsięwzięcia pod kierownictwem Adama Lemańczyka. Widowisko będzie formą podróży historycznej. Realizatorzy widowiska przeprowadzą widzów przez okres niewoli, czas walki o niepodległość, aż do XX-lecia międzywojennego. Intencją Instytutu Pamięci Narodowej oraz współorganizatorów jest opowiedzenie historii poprzez muzykę i nietuzinkowe słowa. 

Podczas koncertu na scenie pojawią się wybitni wokaliści polskiej sceny muzycznej: Kacper Andrzejewski, Anna Grzelak, Małgorzata Chruściel, Żaneta Łabudzka, Krzysztof Iwaneczo, Sławek Uniatowski i KAYAH. Solistom towarzyszyć będzie orkiestra i sekcja rytmiczna.

Widowisko dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017–2022. 

Wszystkie wejściówki na koncert „Tryptyk Niepodległa” zostały już rozdysponowane. 

Write a comment

Dodaj komentarz