Ściana Pamięci

NAZWISKOIMIĘPSEUDONIMRANGAFUNKCJA PEŁNIONA W AK
ASCHENBRENNERRajmundkpt.Łącznik Obwód AK Sandomierz
BALAWENDER "Puchacz"kpt.Komendant Obwód AK Łańcut
BANACH"Bogusz", "Skrzydłowski" ppor.Komendant Obwód AK Przeworsk
BANACH Teofil "Skrzydłowski", "Bogusz"kpt.Inspektor Inspektoratu AK Przemyśl
BARNAT Antoni"Wilk Sławomir", 'Barański Stanisław"szer.Łącznik, Obwód AK Rzeszów Placówka Jasionka
BARTOSIK Władysław "Broda"por.Inspektor Inspektoratu AK Rzeszów
BAWÓŁ Edward"Wisz"ppor.Komendant Obwód AK Kolbuszowa
BEDNARZ Stanisław
BEŁZAKGenowefa
BEŁŻYŃSKI Stanisław"Kret"pchor.Oficer dywersji Obwód AK Nisko
BETKA Tomasz"Manierka"plut.Obwód AK Łańcut Placówka Leżajsk
BETLEJA Józef"Bałtyk"Kierownik komórki WiN w Dobrzechowie
BIAŁOSZEWICZWładysław"Dan"mjr Okręg AK Lwów
BIEDKA Helena"Trójka"ppor. Tajne nauczanie, propaganda, nauka j.polskiego, rosyjskiego
BIELAK Zbigniew Józef"Staw"kpt.
BIERNAT Jan"Cichy"ppor.
BLAJERMaria"Rożycka"ppor.Łączniczka, Obwód AK Rzeszów Placówka Niebylec
BŁAŻEWSKI Wiktor"Orlik"kptKomendant Obwód AK Rzeszów
BŁĄDEKJózefObwód AK Łańcut Placówka Leżajsk
BŁONIARZGenowefa"Ela"ppor.
BŁONIARZ Genowefa"Ela"ppor.Łączniczka, Obwód AK Rzeszów Placówka Jasionka
BOGACZ Kazimierz"Bławat"por.Komendant Obwód AK i Oficer dywersji
BOGASZ Ludwik
BOGDAN Antoni„Kruk” por.Komendant Obwód AK Mielec
BOGUCKI Leonardlek.medObwód AK Łańcut Placówka Leżajsk
BOGULSKA Janina
BRODA Tadeusz"Wilczur"por.Oficer dywersji ośrodka „Kiejstut” Obwód AK Łańcut
BRYDAK Edward"Andrzej" ," Bór", "Korab"mjrKomendant Obwód AK Rzeszów
BURDA Józef" Sęk II"kpt.Dowódca Obwód AK Jasło batalion II
BUTRYN Katarzyna
CEPNIK Stanisław
CERKOWNIAK Zbigniew Michał"Boruta" por.Szefowie Ośrodka Kedywu „Olgierd” i Oficer dywersji w sztabie Inspektoratu AK Podkarpacie
CHENDYŃSKI Mieczysławkpt.Dowodca Obwód AK Rzeszów Zgrupowania II
CHOMICZ Stanisław"Malina", "Wisznia"mjrInspektor Inspektoratu AK Mielec
CIEPLIŃSKIŁukasz"Antek", "Pług", Apk" płk.Inspektor Inspektoratu AK Rzeszów
CIEŚLIK Czesław"Agawa"por.Dowódca Obwód AK Kolbuszowa
CWENAntoni"Ryś", "Roman"ppor.Komendant Obwód AK Nisko, Komendant Obwód AK Dębica
CWYNAR Jan"Jedynak" ppor.Dowódca Placówki Obwodu AK Jarosław
CYPRYŚ Czesław"Wilk", "4" por.
CZACH Genowefa
CZAPLA Jan
CZERNIK Kazimierz"Dzwonek"ppor. Łącznik, Obwód AK Rzeszów Placówka Dynów
CZERNY Emil"Wacław", "Zbychosław" por.Komendant Obwód AK Przemyśl
CZUBAT FranciszekObwód AK Łańcut Placówka Leżajsk
CZUBRYŃSKI Aleksander"Mały", "Grześ"Obwód AK Lwów
ĆWIKŁA Franciszek"Gołąb"Obwód AK Łańcut Placówka Zassanie
ĆWIKŁA Szczepan"Trajan"Obwód AK Łańcut Placówka Zassanie
ĆWIOK Andrzej"Orkan"Okręg AK Lwów
ĆWIOK Bożysław"Sarna"1 szwadronu 14 pułku ułanów Armii Krajowej w Lwowskim Okręgu AK
ĆWIOK Stanisława"Czarnula"ppor.Łączniczką oddziału dyspozycyjnego Kedywu przy Komendzie Obszaru Lwowskiego Armii Krajowej
ĆWIOK Wilhelm"Twardy"kpr.Dowódca II plutonu kompanii „D14”, 1 szwadronu 14 pułku ułanów Armii Krajowej w Lwowskim Okręgu AK
DANYS Marcin"Kuba"plut.pchor.Obwód AK Łańcut Placówka Leżajsk
DAŃCZAK Sewerynmgr farm.Obwód AK Łańcut Placówka Leżajsk
DĄBEK Józef
DĄBROWSKI Stanisław"Olek"por.Dowódca Obwód AK Jasło batalion III
DECOWSKI Henryk"Mars"por.Oficer dywersji ośrodka „Kiejstut” Obwód AK Łańcut
DEKUTOWSKI Hieronim"Zapora", „Odra”, „Stary”mjrCichociemny, Kedyw Okręgu AK Lublin
DĘBICKI Jerzykpt.
DĘBSKIAntoni"Radwan"kpt.Inspektor Inspektoratu AK Przemyśl
DŁUGOSZ Adam"Dębina"kptInspektor Inspektoratu AK Mielec
DOŁĘGA MARIANObwód AK Łańcut Placówka Leżajsk
DOŁHAN Teofil"Wujko", "Wujek"chor.Komendant Obwód AK Przemyśl
DUDEK Janina
DUDZIAK Jan"Sardos"ks.Obwód AK Łańcut Placówka Leżajsk
DYKIEL Lidia
DZIADEK Roman"Kos"Dowódca oddziału dywersyjnego „Rakieta” AK placówki Strzyżów
DZIWOTA Franciszek"Orzechowski"ppor.Obwód AK Łańcut Placówka Leżajsk
FALANDYSZ Antoni
FEDYK Zofiapor.
FLIS Bolesław
FLORCZAK Józef"Florian"ppor.Dowódca Obwód AK Brzozów batalion II
GDULA Edwardkpr. Obwód AK Łańcut Placówka Leżajsk
GELMUDA STANISŁAW
GERYŃ Kazimierz"Tur"ZWZ-AK Jarosław
GOBEL-OSTROWICZ BogumiłmjrObwód AK Łańcut Placówka Leżajsk
GOŁDASZJan"Szczyt"kpt.Komendant Obwód AK Przemyśl, Komendant Obwód AK Jarosław
GOSECKIWładysław
GRABOWSKAMartakpt.
GRDEŃBronisław
GROSSFeliks"Stef" mjrInspektor Inspektoratu AK Mielec
GRUBAAleksander"Sęp"ppor.Dowodca Obwód AK Rzeszów Zgrupowania I
GRUBERKazimierz"Ludo"Oficer dywersji Obwód AK Mielec
GRZYWACZ-ŚWITALSKIŁukasz"Jodła", " Mikołaj"mjrInspektor Inspektoratu AK Podkarpacie
GWIZDAKTeofilia
GWÓZDZStanisławObwód AK Łańcut Placówka Leżajsk
HALIGOWSKIWładysław
HALINIAKStanisław
HAŁASJózef"Zdzisław"Łącznik AK placówki Strzyżów
HANUSAKazimierzObwód AK Łańcut Placówka Leżajsk
HARPULJan "Branibór"Obwód AK Jarosław „Jawor”, „Jedlina”, „Jesiotr”
HOLIKAntoni"Pancernik", "Gazda"por.Szefowie Ośrodka Kedywu „Olgierd” i Oficer dywersji w sztabie Inspektoratu AK Podkarpacie
HOLOUBEKSławomir"Okoń", "Rawicz"rtm.Komendant Obwód AK Łańcut
INDYKBolesław"Iperyk"Dowódca plutonu AK placówki Strzyżów
JANCZYKEligiusz"Alek"por.Okręg AK Radomsko-Kielecki, Inspektorat Kielce, Obwód Busko, Oddział Partyzancki por. „Jastrzębca"
JANKOWSKAZofia
JARYCHAWeronika
JASZOWSKAHelena"Sylwia"Kierownik sekcji kobiet Obwód AK Łańcut Placówka Leżajsk
JASZOWSKIEdmund"Mucha"Obwód AK Łańcut Placówka Leżajsk
JASZOWSKIRudolf"Lampart"ppo.Dowódca Obwód AK Łańcut Placówka Leżajsk
JEZDZINIAKMichał
KAMECKIWładysław"Żuraw" kpt.Łącznik, kolportaż prasy, wywiad wojskowy, Obwód AK Przeworsk Placówka Kańczuga
KAWALECMieczysław"Żbik"kpt.Komendant Obwód AK Rzeszów
KĄDZIOŁKAStanisław"Stachowiak"sierżant pchor.Obwód AK Łańcut Placówka Leżajsk
KISIELEWICZJan"Wilga"por.Zastępca I Dowódcy Obwód AK Łańcut Placówka Leżajsk
KISLINGERAntoni"Korab", "Krzem"kpt.Komendant Obwód AK Nisko
KOBAWładysław"Slogan"kpt.Komendant Obwód AK Przemyśl
KOBYLARZJózef
KOBZDEJLeon"Leśnik"Oficer dywersji Obwód AK Mielec
KOCHMANJan
KOGUTAntoni„Kruszyna”, „Kuna”kpt.Komendant Obwód AK Mielec
KOKOWSKAJadwiga
KOMARNICKIEdwardObwód AK Łańcut Placówka Zassanie
KONIORBronisław"Klorski"Obwód AK Łańcut Placówka Leżajsk
KONIORWładysław"Dąb"Obwód AK Łańcut Placówka Leżajsk
KONKOLTadeusz"Jałowiec"ppor.Łącznik, Obwód AK Rzeszów Placówka Tyczyn
KOSAKJoanna
KOSIORMarian
KOSSAKOWSKIWłodzimierz"Jastrząb"Komendant Obwód AK Mielec
KOSTKAStanisław"Dąbrowa", "Dzierżyńskipor.Oficer dywersji Obwód AK Przemyśl , Dowódca Rejonu Kedywu Podokręgu AK Rzeszów
KOSTYRAJan"Zieliński"Obwód AK Łańcut Placówka Leżajsk
KOZIARZWładysław"Ryś"por.Kolporter, zwiadowca, łącznik Obwód AK Kolbuszowa Placówka Sokołów Młp.
KOZIMORLudwik
KRASOŃKazimierz"Kriszna", "Znicz"kpt.Komendant Obwód AK Tarnobrzeg
KRUDYSZ Barbara"Stokrotka"ppor.
KRZEMIŃSKI Stanisław"Stan" Oficer dywersji Obwód AK Nisko
KUBLER Emil
KÜBLER Emil"Wróg"kpt.Oficer dywersji ośrodka „Kiejstut” Obwód AK Łańcut
KUBRAK Stanisław
KUCHNOWładysław
KULPAJózef"Hardy", "Mielczyński"Obwód AK Łańcut Placówka Grodzisko
KURAŚ WojciechObwód AK Łańcut Placówka Leżajsk
KURPYTAZdzisław
KUŚAniela"Skoworonek"Łącznik-goniec
KUŚ Stanisław"Kulka"Prof. dr hab. inż.Obwód AK Rzeszów Placówka Czudec
KUZIORA Jan
KWARCIANY Władysław"Świerszcz"kpt.Komendant Obwód AK Nisko
LARENDOWICZ MieczysławObwód AK Łańcut Placówka Leżajsk
LAZAROWICZ Adam"Klamra"mjrOficer dywersji ośrodka „Aldona” AK Rzeszów
LENIART Andrzej"Litwin"Obwód AK Łańcut Placówka Zassanie
LESZCZYŃSKA Annakpt.
LEW Stanisław
LEWINTER Adamlek.medObwód AK Łańcut Placówka Leżajsk
LEYKO Zygmunt Stanisław"Dąbrowski"kpt.Komendant Obwód AK Dębica
LICHTENBERG ZygmuntObwód AK Łańcut Placówka Leżajsk
LIS Józefmjr.
LIS Tadeusz"Uklei" ppor.Dowodca Obwód AK Rzeszów Zgrupowania IV
LOTZ Stanisław"Sieniawa"st.sierżant Obwód AK Łańcut Placówka Leżajsk
LUTAK Józef"Dyzma", "Sokół"por.Oficer dywersji ośrodka „Aldona” AK Rzeszów
ŁUBIEŃSKI Konstanty"Ignacy", "Marcin"rtm.Komendant Obwód AK Mielec
ŁUCZYŃSKI Stefan"Karp", "Boryna"mjrInspektor Inspektoratu AK Mielec
ŁUSZCZAK MichałObwód AK Łańcut Placówka Leżajsk
MACIOŁEK Józef "Żuraw"kpt.Inspektor Inspektoratu AK Przemyśl, Dowodca Obwód AK Rzeszów Podobwód II
MAJDER Józef"Ułan"wachmistrzObwód AK Łańcut Placówka Leżajsk
MAKOSIK Jacek"Mackowski"Obwód AK Łańcut Placówka Leżajsk
MAKOSIK Stanisław"Krzysztof"sierżant pchor.Kierownik komórki informacyjnej Obwód AK Łańcut Placówka Leżajsk
MALCZYK Anna
MALEPSZY Bonifacykpr.pchor.Obwód AK Łańcut Placówka Leżajsk
MALZAK Zdzisław"Raf"por.Oficer dywersji ośrodka „Kiejstut” Obwód AK Łańcut
Marchut CzesławObwód AK Łańcut Placówka Leżajsk
MARKOWICZ Alojzy"Myśliwy" pchor.Komendant Obwód AK Kolbuszowa
MARKUT JanOddział OP-44 NOW-AK por. Franciszka Przysiężniaka „Ojca Jana”
MARKUT WładysławaŁączniczka, Obwód AK Nisko Placówka Jastkowce
MARSZAŁEK Ludwik"Zbroja", "Sierpień", "Wilk", "Zbroja"mjrInspektor Inspektoratu AK Mielec, Komendant Obwód AK Dębica
MARUSZAK Tomasz"Szarski"ppor.Obwód AK Łańcut Placówka Leżajsk
MATUŁA ZofiaŁączniczka, Obwód AK Rzeszów Placówka Tyczyn
MATYKATadeusz
MAZAN Władysław"Kapusta"ppor.Łącznik, Obwód AK Kolbuszowa
MAZIARSKI Feliks"Szofer"Okręg AK Lwów
MAZUR Józef"Wisłok"ppor.Obwód AK Łańcut Placówka Leżajsk
MAZURKIEWICZJanpłk.Okręgu AK Lublin
MĄCZKAStanisław
MICIEKWładysław" Mazepa"mjrOficer dywersji ośrodka „Aldona” AK Rzeszów
MIELNICZEKRudolf"Rak", "Żyła", "Tor", "Gniewosz"kpt.Komendant Obwód AK Przemyśl
MIKULSKIEGO Stanisław"Żmija" ppor.Dowodca Obwód AK Rzeszów Zgrupowania IV
MIKUŁAAleksander"Mikuła" "Władysław"mjrInspektor Inspektoratu AK Podkarpacie
MOSKALJan"Zrąb"ppor.Dowódca Obwód AK Krosnobatalion II
MOSKAL WalentyObwód AK Łańcut Placówka Giedlarowa
MOTYKA Józef"Śmiały", "Zając"por.Komendant Obwód AK Tarnobrzeg
N.N."Konrad"Szefowie Ośrodka Kedywu „Leon” i Oficer dywersji w sztabie Inspektoratu AK Przemyśl
NARÓG Józef"Strzała", "Ostroga"ppor.Komendant Obwód AK Dębica
NER Józef"Burza"sierżant Obwód AK Łańcut Placówka Leżajsk
NIEDZIAŁEKKazimiera"Kasia"por.Łączniczka WSK, Obwód AK Rzeszów Placówka Czudec
NIEMIEC Henryk"Płotka"
NIEMIRSKA-PISAREKRenatappor.
NIEZGODA Eugeniuszpor.Obwód AK Łańcut Placówka Leżajsk
NIEZGODA Stanisław"Serb"ppor. rez.Zastępca II Dowódcy Obwód AK Łańcut Placówka Leżajsk
NOWAK Kazimierz „Wiatr”Komendant Obwód AK Przeworsk
NYCZ Władysław"Sokół", "Ewa"Łącznik Obwód AK Rzeszów placówka Strzyżów
OBARA StefaniaŁączniczka, Obwód AK Rzeszów Placówka Tyczyn
OBIDOWICZ Witold"Orszak"mjrInspektor Inspektoratu AK Podkarpacie
OLSZÓWKA Jan
OPAŁEK Bolesław
OŻGA Stanisław
PAJDA Stefan"Funio"
PAPIEŻ Stanisław
PASTERNAK Bolesław
PASTERNAK Jan
PATRYN Zygmunt"Słowik"kpt.Oficer dywersji Obwód AK Rzeszów
PAWEŁEK Julian"Struga"kpt.Łącznik, Obwód AK Przeworsk Placówka Manasterz
PAWLUS Włodzimierz
PAZDRO Piotr"Rolnik"por.Oficer dywersji Placówki Obwodu AK Mielec Rejon II
PIECH Józef"Zyga"ppłk.Łącznik, Obwód AK Rzeszów Placówka Błażowa
PIECZYKOLAN Janina
PIEKIEŁEK Zbigniewmjr.
PIELA Jan"Szary"Obwód AK Łańcut Placówka Grodzisko
PIEŃKOWSKI Stanisław"Strzembosz"por.Inspektor Inspektoratu AK Podkarpacie
PIEŃKOWSKI Stanisław"Hubert" mjrDowódca Rejonu Kedywu Podokręgu AK Rzeszów
PIETRASZEWICZ Bronisław "Lot"Obwód AK Jarosław „Jawor”, „Jedlina”, „Jesiotr”
PIETRZYK Stanisław
PIKULSKI Feliks"Sęp", "Przepiórka"por.Komendant Obwód AK Przemyśl
PILAT Kazimierz"Zaremba"kpt.Komendant Obwód AK Nisko
PLEŚNIAK Tadeusz"Żbik", "Zośka", "Gad", Męczyński AntoniSzef kolportażu prasy WiN na okręg rzeszowski
PLIŚ Karol Jan"Bartek"ppor.Łącznik, Obwód AK Rzeszów Placówka Słocina
PLIŚ Marian"Gniewisz"plut.pchor.Obwód AK Łańcut Placówka Leżajsk
PODKASANY Adam"Żywokost"Obwód AK Łańcut Placówka Wola Zarczycka
POKORNY Adam"Kamionka"kpt.Komendant Obwód AK Tarnobrzeg
POMIANOWSKI MarianObwód AK Łańcut Placówka Leżajsk
POPIEL Leszek"Herbut", "Sulima"ppor.Komendant Obwód AK Tarnobrzeg
PRĘDKI Edmund
PRZYBYŁOWICZ Edward"Bem"por.Dowódca Obwód AK Jasło batalion I
PRZYSIĘŻNIAK Franciszek"Ojciec Jan”mjrDowódca Oddziału Partyzanckiego OP-44 NOW-AK „Ojca Jana”
PRZYSIĘŻNIAK Janina"Jaga"Łączniczka i sanitariuszka odzialów NOW
PUC Mieczysław"Piorun"ppor.Łącznik
PUCHALSKI Stanisław"Kozak"Oddział Partyzancki NOW-AK „Ojca Jana”
PUCHAŁA Ignacy "Topola"ppor.Komendant Obwód AK Przeworsk
PUCHAŁA Józef"Lis"por.Oficer dywersji ośrodka „Kiejstut” Obwód AK Łańcut
PUDŁO Emil"Łukasz"por.Inspektor Inspektoratu AK Rzeszów
PUTEK Kazimierz "Zwrotny" płk.Komendant Podokręgu AK Rzeszów
PUZIEWICZ Henryk"Batura", "Niedźwiedź" kpt.Komendant Obwód AK Przemyśl, Komendant Obwód AK Łańcut
PUZIO Wojciech"Wróbel"ppor.
PYRA Wiktor"Huragan"Łącznik, Obwód AK Rzeszów Placówka Dynów
RALSKA Zofia„Czarna Baśka”Okręg AK Lwów
RECZKOWICZ Marian"Oliwa"por.
RUDAK Julian "Slogan"ppor.Komendant Obwód AK Przemyśl , Dowódca Placówki Obwodu AK Jarosław
RUDNICKI Srefan "Fuks", "Tadeusz"kpt.Komendant Obwód AK Tarnobrzeg
RUDZIŃSKI Bolesław"Selim", "Irka"kpt.Komendant Obwód AK Nisko
RUSIN Aleksander
RUSZAK Jan"Topolski"Obwód AK Łańcut Placówka Giedlarowa
RUŚKIEWICZ Stanisław"Florian" mjrInspektor Inspektoratu AK Rzeszów
RUTKOWSKI Wincenty Stefan "Żwan", "Kujawa", "Haszysz"mjrInspektor Inspektoratu AK Podkarpacie
RZĄDZKI Józef„Zdun”, "Boryna"kpt.Komendant Obwód AK Mielec, Oficer dywersji Obwód AK Rzeszów „Rozbratel”
RZĄSA Zbigniew
RZEPKA Józef"Znicz" pporInspektor Inspektoratu AK Mielec, Komendant Obwód AK Tarnobrzeg
RZEPKA Józef"Rekin" kpt.Dowodca Obwód AK Rzeszów „Rozbratel” Zgrupowania IIII
SAGAN Franciszekmjr.
SAKOWSKI Antoni „Mietek” Okręgu AK Lublin
SARNA Edward"Pudełko"kpt.Łącznik
SENGER Marian „Cichy” Obwód AK Jarosław „Jawor”, „Jedlina”, „Jesiotr”
SERAFIN EdwardŁącznik, Obwód AK Rzeszów Placówka Świlcza
SIENKIEWICZ Zofia
SIGDA Bronisław
SIKORSKI Eugeniusz„Janka”
SIŁA-NOWICKI Władysław„Stefan” Okręgu AK Lublin
SIUTA Kazimiera
SIUZDAK Jan"Dziunkowski"Obwód AK Łańcut Placówka Wola Zarczycka
SIUZDAK Józef"Zatorski"ppor.Obwód AK Łańcut Placówka Wola Zarczycka
SKIBA JanObwód AK Łańcut Placówka Leżajsk
SKŁADZIEŃ Władysław"Twardy"por.Komendant Obwód AK Rzeszów
SKOTNICKI Mieczysław„Głóg” mjr.Łącznik, Obwód AK Rzeszów Placówka Tyczyn
SKOWROŃSKI Stanisławlek.medObwód AK Łańcut Placówka Leżajsk
SKROCZEK Jan
SŁOMIANY Jan"Bijata"Obwód AK Łańcut Placówka Leżajsk
SOBOTA Zenon"Korczak", "Świda"por.Dowódca Rejonu Kedywu Podokręgu AK Rzeszów
SOCHA Tadeusz"Karol"ppor.Oficer dywersji Obwód AK Nisko
SOŁTYS Stanisław"Wójt"por.Oficer dywersji Obwód AK Nisko
SOŚNICKI Stefan"Sosna"sierżant Obwód AK Łańcut Placówka Leżajsk
SOTIROVIČ Dragan„Draża”mjrDowódca kompanii „D14”, 1 szwadronu 14 pułku ułanów Armii Krajowej w Lwowskim Okręgu AK
STACHAK Karol"Róża"ppor.Oficer dywersji Obwód AK Dębica
STACHOWSKI Mieczysław"Sęp", "Maciej"por.Komendant Obwód AK Dębica
STACHURSKA Aleksandra
STALA Franciszek"Kuwaka", "Jasica", "Gruda"por.Szef Ośrodka Kedywu "Mleko" i Oficer dywersji w sztabie Inspektoratu AK Mielec
STANDŁO RozaliaŁączniczka, sanitariuszka Obwód AK Rzeszów Placówka Tyczyn
STEC Władysław"Walek"Dowódca Obwód AK Krosnobatalion III
SZCZEPAŃSKI Wojciech"Julian", "Bartosz"kpt.Oficer dywersji Obwód AK Jarosław
SZCZESNY Józefppor. rez.Dowódca Obwód AK Łańcut Placówka Zassanie
SZCZĘCH Franciszek
SZETELA Mieczysław"Topór"kpt.Łącznik, Obwód AK Rzeszów Placówka Strzyżów
SZPILKA ZygmuntObwód AK Łańcut Placówka Leżajsk
SZPUNAR Tadeusz"Szpon"lek.medObwód AK Łańcut Placówka Leżajsk
SZPYT Władysław
SZUL Stanisław
SZURMIAK Czesław"Burza"por.Oficer dywersji ośrodka „Kiejstut” Obwód AK Łańcut
SZYDEŁKO Augustyn
SZYMAŃSKI Aleksander"Korab"mjr.
ŚLIWIŃSKI Antoni"Rdza"chor. KawaleriiKierownik komórki wywiadu i kontrwywiadu Obwód AK Łańcut Placówka Leżajsk
ŚLIWIŃSKI Zenon"Babinicz"Obwód AK Łańcut Placówka Leżajsk
ŚLIŻYŃSKI Ryszard"Skowron", "Bystry" ppor.Komendant Obwód AK Nisko
ŚMIEŻKOWSKI BronisławObwód AK Łańcut Placówka Leżajsk
ŚWIERAD Stanisław"Kluczyk"Łącznik AK placówki Strzyżów
ŚWIĘTONIOWSKI Jan"Grat"kpt.
TEKIELA Bronisława"Zośka"
TKACZ Jan"Leśnik"Obwód AK Łańcut Placówka Grodzisko
TONDERA Jan"Janek"pporKomendant Obwód AK Rzeszów „Rozbratel”
TOTH Jan Bronisław"Twardy"kpt.Inspektor Inspektoratu AK Przemyśl
TOWARNICKI Artur"Tur"ppor.Komendant Obwód AK Dębica
TRAŁKA Halina"Begonia" pporŁączniczka, sanitariuszka Czerwonego Krzyża Obwód AK Rzeszów Placówka Słocina
TRYNIECKI Tadeusz"Wojtek"lek.medObwód AK Łańcut Placówka Grodzisko
TUŁECKI Witold
TUMANOWICZ Walerian"Jagra"mjrInspektor Inspektoratu AK Mielec
TURCZYNA Mikołaj"Tygrys" Oficer dywersji Obwód AK Tarnobrzeg
TURONEK Halina
TUZIM Czesława
WAJASStanisław
WALICKIStanisławpor.Szef Ośrodka Kedywu "Mleko" i Oficer dywersji w sztabie Inspektoratu AK Mielec
WASYLEWTadeuszObwód AK Łańcut Placówka Giedlarowa
WAWRASZKOMieczysławOkręg AK Lwów
WAWRZKIEWICZTadeusz"Baca"kpt.Komendant Obwód AK Łańcut
WENKLARStanisław"Wujek"por.Dowódca Obwód AK Krosnobatalion I
WĘGIERSKIJerzy„Antek”ppor.Okręg AK Lwów
WĘGRECKIStanisław"Wir"por.Dowódca Obwód AK Brzozów , Babka” batalion I
WIERZBICKA-KOPEĆJanina"Osa", „Rosa”kpt.Łączniczka Inspektora AK Rzeszów płk. Łukasza Cieplińskiego „Pługa” od 1943 r. do 1944 r.
WIĘCHJózef
WIKIERAFranciszekObwód AK Łańcut Placówka Leżajsk
WILEWSKIKazimierz
WINOGRODZKI Adam"Jerzy"por.Komendant Obwód AK Przemyśl
WISZ "Grom"kpt.Oficer dywersji Obwód AK Przeworsk
WITKOWSKIStanisławObwód AK Łańcut Placówka Leżajsk
WNĘKStanisław"Bratek"por.Łącznik, Obwód AK Rzeszów Placówka Strzyżów
WOCHANKABronisław "Ludwik"por.Inspektor Inspektoratu AK Przemyśl
WODECKIErnest "Kurczek", "Jan", "Szpak" kpt.Komendant Obwód AK Jarosław
WOJNARAntoni"Ważny"Obwód AK Łańcut Placówka Leżajsk
WOŚJerzy"Farys"ppor.Komendant Podokręgu AK Rzeszów
WOŹNIAKLucjan „Grott-Szczerba”por.Oficer dywersji Placówki Obwodu AK Mielec Rejon I
WOŹNIAKMichał"Boruta" kpt.Komendant Obwód AK Tarnobrzeg
WÓJCIKJózef"Mały"ppor. rez.Obwód AK Łańcut Placówka Zassanie
WróbelTeresa
WYSOCKIStanisław„Godziemba”, „Korab”rtm.Komendant Obwód AK Mielec
ZAWADOWICZBenedykt"Motor"plut.Obwód AK Łańcut Placówka Zassanie
ZAWIŁAZbigniew"Żbik"ppor.Szefowie Ośrodka Kedywu „Leon” i Oficer dywersji w sztabie Inspektoratu AK Przemyśl
ZDZIERSKIJózef„Wołyniak”, „Zawisza” Oddział Jana Kamera „Bolesława”, oddział OP-44 NOW-AK por. Franciszka Przysiężniaka „Ojca Jana”
ZIELIŃSKITadeusz"Obuch", "Liliput"mjrInspektor Inspektoratu AK Mielec
Lista na dzień 19 sierpnia 2018 r. jest w trakcie uzupełniania - mieści 331 osoby.
Ostatnia aktualizacja: 19/08/2018 12/02/48